Safari İçin Proxy Ayarları

Transkript

Safari İçin Proxy Ayarları
Safari İçin Proxy Ayarları
1.Önce Safari web tarayıcısını açınız. Safari yazan yere tıklayıp açılan penceredeki Preferecenses / Tercihler ‘i tıklayınız.
2.Açılan pencerede sağ üst kısımdaki Advanced / İleri Düzey tıklayıp ardındanda pencerenin alt kısmındaki Change Settings / Ayarları Değiştir ‘e tıklayınız.
3.Sağ üstteki Proxies /Proxy sekmesini tıkladıktan sonra Automatic Proxy Configiration /Otomatik Proxy Konfigürasyon ‘un başındaki kutucuğu işaretleyiniz.
URL: kutucuğuna http://proxy.hacettepe.edu.tr/proxy.pac yazınız.
Bu işlemden sonra işlem sırasında açılan bütün pencereleri Okey / Tamam tıklayarak kapatınız.
Kütüphane kaynaklarına erişmek istediğinizde e-mail kullanıcı adınız ve şifrenizi kullanarak kaynaklara erişebilirsiniz.
Bu işlemler tamamlandıktan sonra http://ipadresim.info/ adresinden kontrolü gerçekleştirebilirsiniz. Bu adrese girince aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi
ip adresiniz 193.140.216.7 gözüküyor ise proxy ayarlarınız düzgün yapılandırılmış demektir.

Benzer belgeler

İnternet Explorer İçin Proxy Ayarları

İnternet Explorer İçin Proxy Ayarları 1.Ekranın sağ üst köşesinde yıldızın sağındaki imgeyi tıklıyoruz. Bu işlemden sonra karşınıza aşağıdaki pencere çıkacaktır. Bu pencerede Internet Options / İnternet Seçenekleri sekmesini tıklıyoruz.

Detaylı

Chrome İçin Proxy Ayarları

Chrome İçin Proxy Ayarları 5.Açılan pencerede Use automatic configuration script/Otomatik yapılandırma komut dosyası kullan kutucuğunu işaretleyin. Bu işlemin sonrasında altta yeni bir kutucuk (Adress/Adres) aktif olacaktır...

Detaylı

Chrome İçin Proxy Ayarları

Chrome İçin Proxy Ayarları 3.Açılan pencerede Automatic proxy configiration URL: / Otomatik vekil sunucu URL’ si ni tıklayınız. Aktif olan pencereye altta görüldüğü şekilde http://proxy.hacettepe.edu.tr/proxy.pac yazınız. ...

Detaylı